Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Nadleśnictwo Tuszyma od 2003 roku działalność edukacyjną prowadzi w oparciu o Programy Edukacji Leśnej Społeczeństwa na podstawie Zarządzenia nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Zapraszamy zainteresowanych do odwiedzenia i korzystania z naszych obiektów edukacyjnych, poznania  ścieżek dydaktycznych oraz skorzystania z naszej oferty edukacyjnej wykorzystując do tego celu aplikację dostępną pod linkiem:  https://czaswlas.pl/mapa.

Zorganizowane grupy, po uzgodnieniu terminu i ustaleniu szczegółów spotkania, mogą umówić się na  zajęcia edukacyjne, które prowadzimy w formie wykładów, prelekcji, pogadanek, konkursów, wystaw, warsztatów wykorzystując w tym celu obiekty edukacyjne, których część można obejrzeć klikając w linki zamieszczone poniżej:

Szkółka leśna – Przecław  https://czaswlas.pl/obiekty/?p=2&id_obiekt=25575

Rezerwatowa Hodowla Konika Polskiego  https://czaswlas.pl/obiekty/?p=2&id_obiekt=26881

Ścieżka dydaktyczna Poznaj las  https://czaswlas.pl/obiekty/?p=2&id_obiekt=33414

Ścieżka edukacyjna https://czaswlas.pl/obiekty/?p=2&id_obiekt=33400

Wszystkie zajęcia prowadzone są w dni robocze od 9 do 13.

Informujemy, że korzystanie z bazy obiektów edukacyjnych odbywa się nieodpłatnie.

Zajęcia w okresie maj-czerwiec oraz wrzesień-październik prosimy rezerwować z wyprzedzeniem około 14 dni - w celu ustalenia dogodnego terminu.

Nadleśnictwo dysponuje miejscem do zorganizowania ogniska/grilla. Osoby zgłaszające chęć zorganizowania spotkania zobowiązane są zapewnić osoby do obsługi, transportu prowiantu i materiałów potrzebnych do organizacji posiłku, wyżywienia dla uczestników oraz ponoszą wszelkie koszty związane z organizacją posiłku.